الفبا: بانک قرض الحسنه مهرایران در همکاری با بنیاد برکت برنامه‌های محرومیت‌زدایی و حمایت از طرح‌های مرتبط با پیشرفت و آبادانی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته، را  اجرا می کند.

به گزارش الفبا، بنیاد برکت با امضای تفاهمنامه همکاری با بانک قرض الحسنه مهرایران امکان پرداخت بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۳ الی ۴ درصد را برای نیازمندان مناطق محروم فراهم کرده است.

در این راستا، هر یک از افراد که توسط بنیاد برکت «وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره)» به شعب بانک قرض الحسنه مهرایران معرفی شوند بر اساس مندرجات معرفی نامه خود می توانند تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه با اقساط ۴۸ تا ۶۰ ماهه دریافت کنند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با هم افزایی بانک قرض الحسنه مهرایران به اشتغال زایی و رفع محرومیت در مناطق محروم کشور از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های قالی بافی، پرورش دام های سبک و سنگین، خیاطی، احداث پنل خورشیدی و غیره کمک می کند.

این تفاهمنامه در ۲۳ شهرستان استان خوزستان و همچنین در استان های خراسان جنوبی (شهرستان نهبندان)، سیستان و بلوچستان (شهرستان هامون)، خراسان رضوی (شهرستان سرخس)، آذربایجان غربی (شهرستان تکاب) و کرمان (شهرستان راور) اجرایی شده است و تاکنون بالغ بر ۱۶۰۰ نفر از روستاییان برای استفاده از این ظرفیت مالی به شعب بانک معرفی شده اند.

بانک قرض الحسنه مهرایران تا کنون از محل این تفاهمنامه در استان های خوزستان تعداد ۲۵۹ فقره، کرمان ۶۶۴ فقره ونیز در آذربایجان غربی تعداد۷۹ فقره تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده است.