الفبا: سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از امضا تفاهم نامه میان این پلیس و دو اپلیکیشن مسیریاب ایرانی خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، صبح امروز تفاهم نامه همکاری علمی-اطلاع رسانی بین پلیس راهور تهران بزرگ و دو مسیریاب داخلی در مرکز فرماندهی پلیس راهور تهران بزرگ امضا شد.

این تفاهم نامه جهت تسهیل تردد رانندگان، مدیریت سفر و مدیریت زمان جهت انجام سفرهای درون شهری و  همچنین به منظور اطلاع رسانی به شهروندان و مسافران محترم پایتخت از اجرای طرح‌های مختلف ترافیکی و اقدامات ترافیکی در سطح شهر، تفاهمنامه‌ ای را با مسیریاب‌های تولید داخلی کشور «بلد» و «نشان» امضاء شد.

سردار محمدرضا مهماندار -رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران- اظهار داشت: حمایت از تولیدات داخلی و حمایت از جوانان با استعداد سرزمینمان که در حوزه IT مشغول به فعالیت هستند از اهداف ما برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با این دو مسیریاب داخلی است.

وی با بیان اینکه مسیریاب های داخلی کم و کاستی نسبت به مسیر یابی های خارجی ندارند گفت: بحث تبادل اطلاعات به صورت Real Time (در لحظه) بین پلیس راهور و این مسیریاب‌ها از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است. طبیعی است که اقدامات ترافیکی مختلفی را ما در سطح شهر انجام می‌دهیم که این اقدامات شامل محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها ی تردد بر اساس طرح‌های ترافیکی مختلف می‌باشد. این موارد را ما می‌توانیم با بارگزاری بلافاصله بر روی این اپلیکیشن‌ها به مردم اطلاع رسانی نماییم که در نتیجه آن مسیرهای پیشنهادی مسیریاب‌ها در لحظه اصلاح خواهند شد و این می‌تواند مزیت این نرم‌افزارها نسبت به مشابه‌های خارجی خود باشد. لذا با استفاده از این ابزارهای داخلی شهروندان محترم پایتخت و مسافران عزیز تهران می‌توانند با دقت و سرعت بالاتری در سطح شهر به تردد.

وی با اشاره به هدف دیگر امضای این تفاهم نامه میان پلیس و این دو اپلیکیشن گفت: استفاده از اطلاعات برای رفع نقاط گلوگاهی، نقاط حادثه‌خیز و به طور کل شناسایی مشکلات ترافیکی در سطح شهر است که می‌تواند باعث کاهش ترافیک، تسهیل در تردد و طبیعتا کاهش تصادفات نیز بشود.