الفبا-در یک اقدام ابنکاری سر انجام پس از گذشت ۹ سال با اداره کمپ گردشگری اسدآباد توسط زندانیان موافقت شد. این کمپ پس از سال ها بلاتکلیفی در اختیار انجمن حمایت از زندانیان استان همدان قرار گرفت .

مدیر گردشگری اسد آباد همدان  اعلام کرد کمپ گردشگری اسد آباد زین پس توسط زندانیان اداره میشود . این کمپینگ با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیون تومان ۹ سال پیش در سال ۸۹ توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان ساخته شده بود که طی این مدت هیچ استفاده ای از این کمپ گردشگری صورت نمی گرفت و مکان فوق بلاتکلیف بود.

وی با اشاره به وجود ۳۰ آلاچیق و سکوی نصب چادر، سرویس بهداشتی و نماز خانه در این کمپ گردشگری اقامتی تصریح کرد: براساس توافق نامه ای این کمپ به انجمن حمایت از زندانیان در راستای خدمات دهی به مسافران عبوری از مسیر و ایجاد درآمدزایی و صرف هزینه آن برای حمایت از خانواده زندانیان واگذار می شود.

اکبری شایگان در ادامه یادآور شد: شهرستان اسدآباد دارای ۱۵۰ اثر تاریخی و فرهنگی بوده و از این تعداد اثر تاریخی و فرهنگی ۵۸ اثر جز آثار ملی به ثبت رسیده است. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسدآباد بوستان جنگلی اسدآباد بنای یادبود سیدجمال الدین، تالاب چشم شور و پیرسلیمان، کهریز، باغات و دره دربند کهریز، دره و روستای ویرایی، خنداب، گردنه و دشت اسدآباد و ارتفاعات منطقه حفاظت شده آلمابلاغ را نیز می توان از جمله جاذبه های تاریخی و گردشگری اسدآباد برشمرد.