الفبا-آخرین آمارهای جهانی از رشد ۶۰ درصدی سرمایه گذاری در فناوری بیمه حکایت دارد درهمین راستا دویچه بانک آلمان در تحلیلی به بازیگران جدید در این حوزه نظیر شرکت‌های آمازون و لیموناد اشاره کرده است.

به گزارش الفبا به نقل از سرویس بین‌الملل افق بیمه سرمایه‌گذاری فناوری در بیمه در دو سال اخیر ۶۰ درصد افزایش یافته است به نحوی که داده‌های دویچه بانک نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های فن‌آوری بیمه (در تمامی مراحل) طی سه‌ماهه اول ۲۰۱۸ به ۶/۲ میلیارد دلار می‌رسد و این رقم با ۶/ ۱ میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل قابل مقایسه است.
این، با سرمایه‌گذاری متوسط ۱۴ میلیون دلار برای هر معامله طی ۱۸۴ معامله در سال ۲۰۱۸ مساوی است و با ۱۰ میلیون دلار برای هر معامله طی ۱۵۲ معامله ثبت‌شده در سال ۲۰۱۷ قابل مقایسه می‌باشد.
همچنین، سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸، شاهد دومین و بزرگ‌ترین حجم تأمین مالی فن‌آوران بیمه با ۲۶/۱ میلیارد دلار بود که یک دوره تأمین مالی مرحله نهایی به ارزش ۳۷۵ میلیون دلار برای شرکت اسکار هلث را شامل می‌گردد.
تحلیل‌گران دویچه بانک معتقد هستند که مهم‌ترین روند، طی نیمه دوم سال ۲۰۱۸، اعلام لیموناد برای ورود به اروپا بود.
لیموناد، یکی از شرکت‌های قوی است که از موج فن‌آوری بیمه برخواسته و با ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری توسط صندوق سوپرویژن سافت‌بنک تأمین شده است.
آلیانز و آگسا از طریق اکس‌ال ونچرز، سهام‌هایی در این شرکت دارند و مونیخ‌ری و دیگر بیمه‌گران اتکائی نیز در پنل بیمه‌ اتکائی مشارکت می‌نمایند.
دویچه بانک پیش‌بینی کرده است که فن‌آوری بیمه، برخی از بازارهای اروپایی در انگلستان، آلمان و فرانسه را به دلیل حضور سرمایه‌گذاران بزرگ در این مناطق، نشانه رفته است.
همچنین، تحلیل‌گران بر اهمیت غول‌های فن‌آوری مانند آمازون و گوگل تأکید دارند و این‌که آنها‌گام‌هایی برای فضای بیمه طی این سال برداشته‌اند.
دویچه بانک پیش‌بینی می‌کند که قراردادهای مشابهی با بازیگران بازار محلی در میان‌مدت راه اندازی خواهد شد مانند آلیانز در آلمان و آگسا در فرانسه.