الفبا: با وجود اعلام تغییر قیمت خودرو طی امروز یا فردا مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که تصمیمی برای تغییر قیمت خودرو گرفته نشده است.

به گزارش الفبا، در حالی که معاون وزارت صنعت و معدن و تجارت در روزهای پایانی هفته قبل اعلام کرده بود ۲۶ یا ۲۷ آبان ماه زمان اعلام نرخ جدید خودروهای داخلی است و حتی جزئیات بیشتری چون در نظر گرفتن قدرت خرید مصرف کنندگان ، شرایط جدید قطعه سازان و موفقیت خودروسازان را با افزایش نرخ ها در شرایط تحریم را مطرح کرده بود این موضوع با اطلاعیه روابط عمومی وزارت صنایع رد می شود.

گویی التهاب در مصرف کنندگان یک سیاست شناخته شده است و به این طریق می توان آمادگی روانی را برای آنها ایجاد کرد . روشی که دلالان خودرو از طریق این اطلاعیه های متناقض دستگاههای دولتی و دست اندرکاران صنعت خودرو از آن به خوبی بهره گرفته اند و البته ازاین طریق برخی اهداف سازمانی نیز تأمین شده است.

​​استرس در سهامداران خودرویی مشهود است

همه ما اعتقاد داریم صنعت خودرو جز صنایع اصلی کشور به حساب می‌آید و قطعا دولت اجازه نمی‌دهد این صنعت به کما رود و به زودی انتظار خبر‌های خوبی داریم.

در بازار همیشه سه گروه سرمایه‌گذار وجود دارد، گروه اول کسانی هستند که تحلیل می‌کنند و بعد تصمیم می‌گیرند و اما گروه دوم کسانی هستند که منتظر تایید اخبار می مانند و بعد تصمیم به خرید می‌گیرند، در مورد گروه سوم در زمان مناسب حرف‌ها خواهیم گفت

چرا بازار با ترس در صنعت خودرو معامله می‌کند؟

دلیل کاملا روشن است سرمایه‌گذار همیشه دنبال بهانه برای رد سرمایه‌گذاری است و اخبار بر تصمیم آنان اثر گذار است.

هر سهامی برای افزایش قیمت به هر سه گروه نیاز دارد، البته گروه اول و دوم قدرت بیشتری دارند، چون اینها دقیقا کسانی هستند که باعث صف خرید‌های طویل و بالا رفتن ارزش روز شرکت می‌باشند.

گروه اول؛ تحلیل‌گر و معامله‌گر حرفه‌ای، افراد دارای رانت، سرمایه‌گذاران کلان، صندوق‌ها و… این گروه دارای هوش بالاتری هستند و در جایی که خیلی‌ها دنبال فروش هستند آنها خریدارند.

گروه دوم؛ دقیقا کسانی هستند که با تایید اخبار صف نشین می‌شوند و همین گروه کسانی هستند ارزش سهام مذکور را بالاتر خواهند برد

گروه سوم؛ فعلا نه اما در آینده استراتژی خرید آنها را بیان خواهیم کرد

سهام شرکت‌های خودرویی در حال نبرد با گروه اول ودوم است و واکنش پذیر نسبت به اخبار.

بزودی نبرد پایان می‌یابد و این گروه نسبت به اخبار خوب و بد واکسینه خواهد شد و راه خود را خواهد رفت حال شما باید استراتژی خود را پیاده سازید که جز دسته اول باشید یا دوم.