الفبا-میر: دبیر سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در نشستی خبری با اهالی رسانه به تشریح مهمترین اهداف و برنامه های این رویداد مهم فرهنگی و هنری پرداخت.

به گزارش خبرنگار الفبا،دکتر رضا میر کریمی ضمن ابرازهمدردی و تاسف با هموطنان سیل زده از تفاهم نامه ای با جمعیت حلال احمر خبر داد .وی با یاد آوری نقش برجسته ی حلال احمر در کمک رسانی و امداد به مناطق سیل زده خاطر نشان کرد: هر یک از ما در این کمک رسانی ها باید سعی داشته باشیم و رسالت جشنواره جهانی فیلم فجر را در قالب سفیر مهربانی جمعیت حلال احمر برای آموزش حوادث و بلایای طبیعی، پیشگیری و امداد رسانی به پیشامد های حاصل از آن و معرفی و حمایت از این جمعیت در مجامع ملی و بین المللی در تمامی ادوار بیان کرد .
وی افزود: این رسالت خود را نسبت به مناطق سیل زده با اختصاص عواید حاصل از فروش بلیط فیلم های سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر و همینطور محصولات آموزشی تعریف کرد .
وی همچنین با بیان این که باید در نظر داشت نامیدن بلایای طبیعی به این رحمت الهی مقداری دور از انصاف است ؛ ادامه داد: کشور تشنه ما با این بارش های الهی کمی سیراب شد و از عواید آن در آینده بهره مند خواهیم شد.

گذرسینمای خیابان شهید برادران مظفر میزبان اهالی جشنواره فیلم فجر

همزمانی عید با شکوه مسلمانان، با سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر همکاری جدیدی را بین عوامل برگزارکننده این جشنواره و شهرداری تهران رقم زد.
دکتر میر کریمی با تشکر از شهرداری های مناطق ۱۱،۶ و۱۲ تهران اعلام کرد :ما به کمک شهرداری تلاش کردیم که به مناسبت همزمانی نیمه شعبان و جشنواره جهانی فیلم فجر مردم را در یک فضای شاد و با نشاط شهروند با سینما آشتی دهیم .
او ادامه داد:این برنامه ها به صورت متمرکز در خیابان برادران مظفرکه در کنار سینما فلسطین است با عنوان گذر سینما برگزار می شود .
میر کریمی افزود توضیحات لازمه بیشتر در نشست های بعدی به طور کامل اعلام خواهد شد .

بخش شاخه های زیتون، امسال رنگ فلسطین را به خود نمی بیند

فیلم سازان فلسطینی امسال همانند هر سال فیلمهایی را شرکت دادند، اما همانطور که از دولتشان با توجه به پیشینه قبلی اش برای عدم شرکت در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در ایران انتظار می رفت برای سفر به ایران محدود شدند و در آخرین لحظه اعلام کردند ما اجازه خروج نداریم .
این اتفاق مشابه اتفاق چند ساله فیلم های مصری می باشد . شاید اگر بخواهیم واقع بینانه و شفاف تر راجع به این رویداد حرف بزنیم اولین چیزی که به زبان بیاید این است که جشنواره جهانی فیلم فجر علی رغم تمامی مشکلات از جمله تحریم های بدون توجیه حقوقی و منطقی و محدودیت حق نمایش فیلم، مرسولات پستی وخرید بلیط از جانب کشور مبدأ و همینطور مشکل تامین بودجه هیچگاه دست از تلاش برای ادامه پیدا کردن رابطه کم نکرده است .
باید در نظر داشت که درست است که ما همیشه می گوییم ایران در تحریم اقتصادی و سیاسی است ولی موضوعی که از آن بر می آید این است که فرهنگ ما اشاره رفته است .
دکتر میر کریمی در نشت خبری خود تصریح کرد: ایران کشوری با تمدن مرجع درهنر محسوب می شود و در زمینه ی سینما نیز همیشه حرفی برای گفتن داشته است .بنابر این شاید در وهله اول کشوری فکر کند ایران را تحریم کرده، اما در واقع خودش را تحریم کرده و از نعمت دستیابی به مرجع محروم می کند .
وی افزود تلاش جشنواره جهانی فیلم فجر دائما جدایی رابطه فرهنگی از رابطه سیاسی و اقتصادی بوده است .