الفبا: مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک مهر ایران همزمان با سالگرد تاسیس بانک بیان کرد این بانک  توانست در راستای توانمند سازی افراد کم درآمد و نیازمند جامعه به کسب و کارهای خرد، ۴ میلیون فقره وام قرض الحسنه پرداخت کند.

به گزارش الفبا، وی گفت: ۱۱ سال حمایت از معیشت و کسب و کارهای خرد با پرداخت ۴ میلیون فقره وام قرض الحسنه توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران رقم خورد.

اکبری اظهر داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران توانست طی ۱۱ سال گذشته در راستای توانمند سازی افراد کم درآمد و نیازمند جامعه و همچنین تامین مالی مشتریان به منظور رفع مایحتاج ضروری آنها از معیشت و کسب و کارهای خرد، ۴ میلیون فقره وام قرض الحسنه پرداخت کند.

وی بیان کرد: بالغ بر ۴ میلیون فقره معادل بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که از این میزان تعداد ۷۵۰ هزار فقره در سال ۹۶ و تعداد ۷۴۰ هزار فقره از ابتدای سال ۹۷ تا کنون صورت گرفته شده است.

مدیر عامل بانک مهر ایران افزود: جذب ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار سپرده گذار از ابتدای تاسیس تا کنون که سهم آن در سال های ۹۶ و ۹۷ به میزان یک میلیون و ۹۵۵ هزار نفر معادل ۳۴ درصد است.

وی گفت: منابع این بانک در پایان سال ۹۵ بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال بوده که طی ۲ سال اخیر با رشد ۲ برابری مواجه و در حال حاضر بالغ بر ۱۳۷ هزار میلیارد ریال است. نسبت مطالبات بانک از ابتدای تاسیس تا کنون حدوداً یک درصد بوده که این نسبت در شبکه بانکی استثناء است.