در سنت های باستانی، ملی و دینی ما ایرانیان، همواره بهار را مظهر تحول و دگرگونی دانسته اند! تحولی که از قلبها آغاز می شود و به طبیعت و جان و جهان تسری می یابد؛

 

“پل فروردین” پلی است برای استقبال از بهار… استقبال از خوبیها و استقبال از عزیزی که در روایات آمدنش را همزمان با بهار میدانند.
ما سازندگان ویژه برنامه ی ٢٧ قسمتی پل فروردین تلاش کرده ایم یکی از فرهنگی ترین، متفاوت ترین و پر نشاط ترین برنامه های نوروزی رسانه ی ملی را به چشمان مخاطبان فهیم و مهربان شبکه دو سیما عرضه نماییم.
برنامه ای که چهره های محبوب و مردمی را به مجاورت نادیده هایی از طبیعت و جاذبه های گردشگری ایران عزیزمان دعوت کرده است و در هر قسمت راوی چشم نواز ترین پاره های این خاک اهورایی یکی از چهره های شاخص و محبوب مردمی خواهد بود.
این برنامه علاوه بر مستندهای فاخر و چشم نواز در بزرگترین دکور برنامه های تلویزیونی تاریخ سیما که شَمای پُلی ست که زمستان را به بهار متصل می کند؛ اتفاقات مفرح و با نشاطی را برای روزها و شبهای منتهی به تحویل سال و پس از تحویل سال رقم خواهد زد.
از حضور محبوبترین چهره های هنری، اجتماعی، فرهنگی در کنار بزرگترین سبزه ی ایران تا مسابقه ی انتخاب بهترین قطعه موسیقی سال…
از اجرای قطعات درخشان موسیقی ایران عزیز تا آیتم ها و بخش هایی که هر کدام یادآور هویت درخشان ایرانی اسلامی و به رخ کشاننده ی فرهنگ غنی ملت ایران خواهد بود.
از صدای پر هویت علیرضا قربانی که بر پیشانی برنامه نقش بسته تا اجرای بانو ژیلا صادقی که به جرات بارها مُهر تاییدِ خویش را از نگاه مردمان پارسی زبان گرفته است.
از رفتن به سراغ نوروز در سایر ملل و همسایگان تا دیدن بخش هایی لبریز از لبخند در قاب رسانه ی ملی…؛
و این همه محقق نخواهد شد مگر با حمایت و نگاه مردمانی که همه ی دارایی رسانه ی ملی هستند ، و این تلاش به سر انجام نخواهد رسید مگر با گوشه ی چشم و نگاه کسی که او را در روایات “ربیع الاَنام” و بهار دلها میدانند؛
به امید نوروزی که یا مقلب القلوب و الابصارش را از لبان آن نجات دهنده ی بزرگ بشنویم.

سید حسین متولیان
نویسنده و کارگردان هنری ویژه برنامه تلویزیونی پل فروردین