الفبا: مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده بیمه روز گذشته با حضور دکتر سلیمانی، اعضای هیئت عامل بیمه مرکزی، هیئت امنا و پرسنل پژوهشکده بیمه در محل این پژوهشکده برگزار شد.

 

به گزارش الفبا و به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، دکتر سلیمانی با اعلام اینکه ویژگی پژوهشکده آن است که با صنعت بیمه و نیازهای آنان مرتبط است گفت ماموریت پژوهشکده بیمه در راستای رشد صنعت بیمه است.

رئیس شورای عالی بیمه تحقق شعار ارتباط دانشگاه و صنعت را امری محقق‌شده در صنعت بیمه کشور تلقی کرد و گفت ویژگی قابل توجه پژوهشکده بیمه ارتباط آن با صنعت بیمه و شناخت نیازهای این صنعت است، لذا انتظار می‌رود تعامل علمی و تحقیقاتی گسترده‌تری با شرکت‌های بیمه‌گر که درگیر انبوه کارهای اجرایی هستند برقرار نماید.

دکتر سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت موضوع آموزش ابراز داشت: در حوزه آموزشی انتظار دارم پژوهشکده بیمه در سطوح بالاتری نظیر تمرکز بر تدوین نظام جامع آموزش و همچنین آموزش مباحث اکچوئری که هم اکنون صنعت بیمه با کمبود نیروی متخصص در این زمینه مواجه است، فعال شود و در بخش های اجرایی این حوزه از انجمن های حرفه‌ای، سندیکا و دانشگاه‌ها استفاده نماید.

وی افزود دانش‌افزایی و دانش‌پژوهی از ماموریت‌های اساسی پژوهشکده بیمه است و با توجه به کارهای خوبی که در این زمینه انجام شده است من صادقانه از پژوهشکده راضی هستم.

 

به بهبود رابطه صنعت بیمه با افکار عمومی فکر کنید

رئیس کل بیمه مرکزی در عین حال پژوهشکده را به اقداماتی فراتر از فعالیت‌های محدود و صرفا تخصصی دعوت کرد و گفت باید پژوهشکده بیمه در تحقیقات خود به راهکارهای برقراری رابطه مناسب با افکار عمومی و توده مردم  توجه جدی داشته باشد.

وی ارتقای فرهنگ بیمه را امری ضروری دانست و توجه پژوهشکده بیمه را به مطالعات مرتبط با ترویج فرهنگ بیمه و ارائه راهکارهای مناسب برای افزایش ضریب نفوذ بیمه و ارتقای رضایت عمومی معطوف کرد.

دکتر سلیمانی خاطر نشان کرد پژوهشکده بیمه را می‌توان در زمره یکی از ۵ پژوهشکده برتر کشور برشمرد  با این وجود لازم است در محیط‌های علمی جایگاه خود را تقویت نماید و از آنجا که بیمه یک حوزه بین رشته‌ای است و با رشته‌هایی همچون اقتصاد ،مدیریت ،حسابداری ،مدیریت مالی و نظایر آن ارتباط دارد با سهولت بیشتری می‌تواند پل ارتباطی خود را با محیط‌های علمی و در نتیجه  کادرسازی از طریق جذب نیروهای نخبه دانشگاهی برقرار نماید.

رئیس کل بیمه مرکزی در این مراسم از تلاش‌های دکتر صفری که چهره تازه‌ای از پژوهشکده را ترسیم کرد تشکر نمود و در معرفی دکتر حمید کردبچه رئیس جدید پژوهشکده نیز گفت: وی فردی دارای دانش علمی و آشنا با مسئولیت‌های مهم مدیریتی است که دارای تحصیلات علمی در ایران و خارج از کشور بوده است. بر این اساس بهره‌گیری از توان علمی و اجرایی ایشان برای صنعت بیمه بسیار مغتنم است.

 

دکتر کردبچه: انتظارات بالایی از پژهشکده ایجاد شده است

در بخش دیگری از این مراسم دکتر حمید کردبچه طی سخنان کوتاهی جایگاه پژوهشکده بیمه را به عنوان یک مرکز علمی جوان قابل توجه دانست و گفت: اقدامات اخیر حاصل تلاش‌های جدی است و انتظارات بالایی را از پژوهشکده بیمه ایجاد کرده است.

وی پژوهشکده را نیازمند الزاماتی دانست که مهم‌ترین آن توجه به پژوهش‌های متمرکز بر مجموعه‌ درونی صنعت است که در آن به ظرفیت‌های داخلی تاکید زیادی وجود دارد و می‌تواند در توانمندسازی اعضا هیئت علمی، کارشناسان و سایر ابزارهای مورد نیاز این حوزه موثر باشد.

گفتنی است، دکتر امیر صفری نیز در این مراسم به تفصیل گزارشی از کیفیت اقدامات انجام شده در پژوهشکده بیمه و چشم‌انداز‌های آینده آن ارائه کرد.