الفبا: «مصطفی قیتونی » وزیر انرژی الجزایرگفت، با توجه به توافق اخیر اوپک، قیمت نفت تا ماه آوریل افزایش می یابد و به رقمی بین ۶۵ تا ۷۰ دلار برای هر بشکه می رسد.

 

به گزارش الفبا، قیتونی در جمع مدیران سونلگاز (شرکت برق و گاز الجزایر ) گفت: قیمت نفت در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ و با اجرایی شدن توافق اوپک و کشورهای غیر اوپک ، شاهد افزایش خواهد بود و به همین دلیل برای اینکه به نتایج مورد نظر برسیم، باید منتظر باشیم سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ به پایان برسد.

وزیر انرژی الجزایر افزود، اعضای اوپک در ماه اوریل ۲۰۱۹ جلسه ای با دیگر تولید کنندگان نفت برای ارزیابی آثار کاهش تولید بر بازار خواهند داشت و اگر لازم باشد، تولید نفت بار دیگر کاهش می یابد.

قیتونی در ادامه قیمت ۶۵ تا ۷۰ دلار برای هر بشکه نفت را برای تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و همچنین مصرف کنندگان مناسب دانست .

کشورهای عضو اوپک و غیر اوپک چندی پیش توافق کردند از ابتدای ژانویه سال ۲۰۱۹ تولید نفت را به میزان یک میلیون و ۲۰۰هزار بشکه در روز کاهش دهند که ۸۰۰هزار بشکه این کاهش سهم اوپک و ۴۰۰هزار بشکه سهم خارج از اوپک است.

الجزایر بودجه سال ۲۰۱۹ خود را بر اساس قیمت هربشکه نفت ۵۰ دلار تنظیم کرده است و همانند دیگر کشورهای تولیدکننده نفت نگران نوسانات در بازار نفت است.