موسسه فرهنگی هنری الفبای هنر اقدام به برگزاری کمپین #بیمه_ایمنی_سفر با محوریت انجام فعالیتهای فرهنگی و آموزشی در پایگاه خبری الفباخبر با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نموده است.

 

 

پویش پلیس راهنمایی و رانندگی با مشارکت صنعت بیمه و موسسه الفباهنر

در راستای افزایش ایمنی و کاهش سوانح ترافیکی، پلیس راهنمایی و رانندگی با مشارکت صنعت بیمه و موسسه الفباهنر اقدام به برگزاری پویشی با عنوان “بخاطر کودکانمان ایمن برانیم” نموده است.

سرگرد موسوی، رییس آموزش همگانی پلیس راهنمایی و رانندگی در گفت وگو با الفبا با بیان این که در سال گذشته تعداد زیادی از کودکان این سرزمین به خاطر تصادفات رانندگی حداقل یکی از والدین خود را از دست داده اند؛ افزود: بیاییم به کمک یکدیگر با رانندگی صحیح و رعایت قوانین از یتیم شدن کودکانمان و آسیبهای اجتماعی و روانی ناشی از فقدان سرپرستان خانواده ها جلوگیری کنیم.

 

 

هنگام رانندگی مراقب رفت و آمد کودکان باشیم.

مهارت، ایمنی و گذشت، سه ویژگی خوب برای راننده خوب است.

 

 

مصطفی زندی مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی ج.ا.ا

ایران در زمره ۱۰ کشور حادثه‌خیر جهان است و هر سال با بلایای طبیعی نظیر سیل، توفان و زلزله شدید همراه است. امسال در سالگرد زلزله کرمانشاه باز هم در این استان شاهد زلزله بودیم ولی با این وجود بسیاری از مردم منزل خود را بیمه نکردند، در حالی که هزینه بیمه منازل کمتر از شارژ تلفن همراه یک نفر از اعضای خانواده است.

مطابق آمارها از ۳۵۰ هزار مصدومی که به طور متوسط در حوادث سالانه داریم بیش از ۴۰ هزار نفر قطع نخاعی هستند که خود و خانواده‌هایشان با عارضه‌های جسمی و روحی شدید همراه می‌شوند.

آیا این آمارها طی ۱۰ سال آینده ما را با چه وضعیتی روبه‌رو خواهد کرد؟

به نظرم باید هر یک از ما با فریاد ملی برای پیشگیری از بروز حوادث، سهم خود را در کاهش آسیب‌ها ایفا کنیم. به خاطر داشته باشیم اکنون که شاد و خندان به سفر می‌رویم معلوم نیست چگونه از سفر بازمی‌گردیم پس به فکر چاره باشیم و نقش خود را در پیشگیری از حوادث به خوبی ایفا کنیم.  

 

 

هر تصادفی قطعا زاییده یک تخلف رانندگی است.

 

 

مجید تقی لو، کارشناس بیمه و مدیرکل سابق بیمه های زندگی بیمه مرکزی:

مردم درایام نوروز برای افزایش ایمنی سفرهایشان صرفا به بیمه شخص ثالث اکتفا نکنند، استفاده از بیمه نامه بدنه، بیمه نامه زندگی، بیمه نامه حوادث و حتی آتش سوزی برای ساختمان محل سکونتشان از نکاتی است که باید مدنظر باشد و برای آن فرهنگسازی شود تا اطمینان خاطر بیشتری را برای انجام سفر ایجاد کند.

نکته دیگر این است که خرید بیمه نامه یک بحث است و این که افراد خودشان را کمتر در معرض خطر قرار دهند، بحثی دیگر، این طور نیست که اگر بیمه نامه خریدید دیگر مسئولیتی ندارید، بلکه باید تمام راهکارهای لازم برای کاهش خطر مدنظرباشد.

 

 

کلاه ایمنی را جدی بگیرید.

موتورسواران ۳۰ برابر بیش از رانندگان اتومبیل در معرض تصادفات مرگبار هستند. ۶۰ درصد کشته شدگان این حوادث زیر ۳۰ سال و ۲۰ درصد آنان راکبان موتور هستند.

 

 

یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون:

وقتی نام کشورمان را کنار بالاترین نرخ حوادث جاده ای و حوادث حین کار می بینیم ! وقتی به نرخ مصدومان حوادث جاده ای که از ۱۰۰ هزار به سمت ۴۰۰ هزار نفر نزدیک می شوند اندیشه می کنیم بدون شک باید به یکدیگر در مورد تهدید از کارافتادگی و مصدومیتهای شدیدی که عمدتاً به خاطر خطای عامل انسانی به وجود می آیند هشدار دهیم .
باید در باورهایمان جایگاه جدی و مهمی را برای موضوع حادثه قائل شویم و مرگ را فقط برای همسایه ندانیم . با سرقت، آتش سوزی و حادثه به آسانی کنار نیائیم و به حوادث اطرافمان بیندیشیم و آن را عبرت آینده خود کنیم .

 

 

مکالمه با تلفن همراه در هنگام رانندگی می تواند منجر به کاهش تمرکز حواس و بروز فاجعه شود.

 

 

دکتر لیلا نیاکان معاون پژوهشی، پژوهشکده بیمه در گفتگو با الفبا اظهار داشت:

چشاندن طعم شیرین مزایای حداکثری خدمات بیمه در هنگام جبران خسارت، نقش اصلی کارشناسان بیمه را در جایگاه یک مشاور به بهترین شکل نمایان می کند .
آنان بایستی نقش یک مشاور آگاه را به درستی ایفاء نموده و از اعتراف بیمه شدگان نسبت به عدم آگاهی از شرایط مزایای حداکثری جلوگیری نمایند .
آیا در این شرایط کارشناسان بیمه نقش خود را به خوبی ایفاء کرده اند؟
در این ایام کارشناسان بیمه بایستی به این موضوع اهمیت بیشتری نشان بدهند .

 

 

فاصله ایمنی را رعایت کنیم.

هنگام تصادف رانندگی در صورتی که طرفین نسبت به تامین خسارت جانی و مالی خود اطمینان داشته باشند، فشار روانی کم شده و در نتیجه تصمیم بهتری گرفته می شود.

 

 

دکتر جواد نوفرستی, اقتصاددان و مدیرعامل انجمن جامعه ایمن در گفتگو با الفبا تصریح کرد:

با ۳ اقدام ساده اما کلیدی پیشگیری از ۷۰% #مرگ و #مصدومیت در #حوادث_رانندگی داشته باشیم.

۱- تا #همه_سرنشینان_خودرو #کمربندایمنی را نبندند حرکت نکنیم!

۲- با #سبقت_غیرمجاز جان خود و دیگران را نگیریم!

۳- هنگام #خواب_آلودگی رانندگی نکنیم!

 #همه_باهم_برای_کاهش_حوادث_رانندگی 

 

 

تفاوت زمان در رانندگی شتابزده و رانندگی با سرعت مطمئن بیش از چند دقیقه نیست.

 

 

آقای حبیب میرزایی معاون سابق نظارت بیمه مرکزی در گفتگو با الفبا اعلام کرد :

مردم عزیز ایران در ایام نوروز از اعتبار داشتن بیمه نامه ثالث و بدنه اتومبیل در شروع و انجام سفر با ایمنی کامل اطمینان حاصل کنید.

 

 

رعایت قوانین رانندگی، گذشت و پرهیز از لجاجت از مهمترین شاخصه های توسعه یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی است.

 

 

حمید حاجی اشرفی، کارشناس مطالعات ریسک و بیمه:

زندگی سالم و بدون نقص عضو از هرگونه تفریح و لحظات زودگذر ومفرح با ارزش تر است و از این جهت به هم وطنان عزیزم پیشنهاد می نمایم برای تداوم زندگی لذت بخش و بدون دغدغه و پشیمانی ؛ در روزهای نوروزی و تردد در جاده و معابر درون و برون شهری حداکثر احتیاط و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را برای حفظ سلامتی خود و خانواده و سایر هم وطنان مورد توجه قرار دهند.

 

 

تردد موتور سیکلت در پیاده رو علاوه بر جرم بودن، مصداق بارز تضییع حقوق شهروندان است. 

       

سیدقاسم نعمتی، رییس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی:

ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید به هم میهنان عزیز از هم وطنان عزیز می خواهم در سفرهای نوروزی به ویژه درهنگام رانندگی، رعایت اصول راهنمایی و رانندگی و مواردی مثل سرعت مجاز و اجتناب از سبقت غیرمجاز و تخلفات حادثه ساز را سرلوحه کارشان داشته باشند و همچنین منازل مسکونی خودشان را با رعایت موارد پیشگیرانه، ایمن نگاه دارند و برای کاهش اثرات احتمالی خطرات ریسکهای سفر از خدمات صنعت بیمه مانند بیمه نامه های سفر، آتش سوزی و مسئولیت استفاده کنند. با توجه به پیشرفتهایی که در حوزه فناوری اطلاعات درشرکتهای بیمه حاصل شده است، اخذ پوشش های بیمه ای از طریق پرتالهای شرکتهای بیمه میسر است و برای اطمینان از میزان پوشش های بیمه در رشته شخص ثالث می توانیم از سامانه پاسخگویی تلفنی به شماره ۲۳۴۲ استفاده نمایند و درصورت نیاز به اطلاع از اصالت بیمه نامه خود به میز خدمات الکترونیک در پرتال بیمه مرکزی مراجعه فرمایند.

 

 

با رعایت حق تقدم عبور، ضمن بالا بردن ضریب ایمنی، فرهنگ خود را به نمایش می گذاریم.

 

 

مهدی نوروزی سرپرست بیمه زندگی خاورمیانه:

به نام خالق جان‌ها…
همراه با تحویل سال جدید و شمیم بهار که نادی جاودانگی، پویایی و تحول در جهان هستی است، فصل جدید را با رسالتی خطیر اما دلنشین آغاز می‌نماییم.
حال که پروردگار متعال توفیق خدمت به هموطنان را بر ما ارزانی داشته، با ایمان به باور همیشگی‌مان، “زندگی مدبرانه” را هدف قرار داده‌ ایم تا ثابت‌قدم‌تر از گذشته با تکیه بر توانمندیهای فنی و سیستمهای کارآمد اطمینان و آسایش را به خانواده‌های ایرانی تقدیم نماییم…

 

 

مهرداد علی بخشی جانشین ستاد بحران پزشکی قانونی:

حوادث آنگاه که با پیش بینی درستی همراه باشد، قابل پیشگیری است و در این صورت می توان به سهولت از آسیب های جانی و مالی و خسارت های ناشی از آن جلوگیری نمود. برای مثال با یک پیش بینی ساده و توجه به هشدارهای هواشناسی می توان از حوادث ناگوار ناشی از سیل و کولاک در جاده ها جلوگیری کرد.