الفبا: سال ۲۰۱۹ در ادامه روند خود وضعیت جدیدی را برای بیمه گران رقم خواهد زد .آمارها نشان از کاهش در عواید، کاهش شدید سودآوری، تحولات آنی در پیشرفت‌های فن‌آوری و انتظارات فزاینده مشتریان است و اینها همگی چالش‌هایی است که بیمه‌گران در سال‌های اخیر تجربه کرده‌اند.
به گزارش الفبا و به نقل از تازه های  بیمه ایران و جهان  بدون یک عملکرد جسورانه، بیمه گران جهانی ممکن است با این روند در سال ۲۰۱۹ و سال های پس از آن، کار خود را به دشواری ادامه دهند.
همچنان برای بیمه، امکان بسیاری از کارها وجود دارد: حس روشن‌تری از هدف، کاربرد اثربخش‌تر فن‌آوری‌های نوظهور و اکوسیستم‌ها و نیز توان منحصر‌به‌فرد صنعت بیمه در ارتقای مالی، برای مشتریان، پوشش و حمایت به همراه خواهد آورد و آنان را در مدیریت ریسک خود توانمند خواهد نمود.
مقوله‌هایی که رهبران بیمه باید برای بهره‌مندی از فرصت‌های پیش‌رو در سال ۲۰۱۹ احتمالا بر آن تمرکز خواهند کرد در زیر مرور می کنیم:
بیمه زندگی
بازار بیمه زندگی منطقه آمریکا، سال‌ها است که رکود را تجربه می‌کند. اما پیشرفت‌های اخیر به نظر امیدوارکننده است. انتظار می‌رود بازارهای پیشرفته مالی، بهبود محدود در رشد، افزایش نرخ بهره و جمعیت دارای امید به زندگی بالا، تقاضا برای محصولات بیمه زندگی را تحرک ببخشد.
بیمه‌گران زندگی نباید تنها منتظر باشند تا این اصول در راستای منافع آنان عمل کند. برای بهره‌برداری بهینه از فرصت‌های رشد، آنان باید برنامه‌های خود را به سرانجام برسانند، یک انعطاف بلندمدت برای خود تعریف کنند و سازمان را «مبتنی بر آینده» کنند. تمرکز باید بر موارد ذیل باشد:
۱٫ تدوین ارزش پیشنهادی جامع و جدید برای رفاه مالی کلی‌نگر که در راستای انتظارات مشتریان تکامل یابد و نیازهای جمعیت دارای امید به زندگی بالا را در سطح منطقه تأمین نماید؛
۲٫ بهبود توزیع از طریق کانال‌های مستقیم و نمایندگان توانمندشده؛
۳٫ همکاری با فن‌آوران بیمه، تازه‌واردها و دیگر دست‌اندرکاران فعلی در یک اکوسیستم؛
۴٫ بهینه‌سازی اصول زنجیره ارزش برای ارتقای ماندگاری.
برای دستیابی به این اهداف بلند، بیمه‌گران موفق، نیاز به انجام تحول دیجیتالی هستند. در این سفرهای تحول، بیمه‌گران زندگی باید درپی بهینه‌سازی چرخه زندگی بیمه‌گزاران از طریق تأمین نیازهای خاص برای انواع خاص مشتریان باشند مانند رفاه برای جمعیت دارای امید به زندگی بالا و تجربه‌های جذاب برای نسل هزاره. با تأمین این نیاز مشتریان، بیمه‌گران سود نهایی خود را از طریق کاهش هزینه‌ها،‌ بهبود نرخ تبدیل و حفظ مشتریان بیشتر بهبود می‌بخشند.
بیمه اموال و حوادث
رشد کم و تک‌رقمی در بخش بیمه غیرزندگی یک قانون محسوب می‌شود و این، به‌لطف ترکیبی از روندهای مطلوب و نامطلوب رخ داده است. قیمت‌های بهبودیافته در بخش خودرو و سلامت در آمریکای شمالی تاحدزیادی با رشد اقتصادی ضعیف در آمریکای لاتین تعدیل شده است. دغدغه‌ مهم‌تر، سودآوری کاهش‌یافته برای بیمه‌گران اموال و حوادث منطقه است. دلایل اصلی آن، خسارت‌های پذیره‌نویسی بالا و فضای قیمت‌گذاری ضعیف در رشته‌های بازرگانی است.
به منظور مدیریت این چالش در رشد پایین و سودآوری کم، بیمه‌گران غیرزندگی بر نوآوری و برافکنی متمرکز شده‌اند و علاقه شدیدی به پیشرفت‌های فن‌آورانه از جمله تله‌ماتیک، اینترنت اشیاء (IoT) و زنجیره بلوکی پیدا کرده‌اند. با هدف نشان دادن ارزش این سرمایه‌گذاری‌ها، بیمه‌گران باید نتایج کسب و کار خود را لحاظ کنند و تمرکز آنان باید بر:
۱٫ ایجاد تحرک در هزینه‌های بهره‌وری برای تأمین سرمایه‌گذاری مستمر در تحول دیجیتالی؛
۲٫ تقویت کانال‌های مستقیم برای کاهش تدریجی وابستگی به نمایندگان و کارگزاران، به‌ویژه در رشته‌های بازرگانی شخصی و کوچک؛
۳٫ آمادگی برای ورود غول‌های فن‌آوری به بازار؛
۴٫ بررسی شراکت‌ها در فن‌آوری بیمه و اکتساب آنان برای ارتقای توانمندی‌های مرتبط؛
۵٫ افزایش زمان زمان ورودبه بازار برای  بهره‌مندی از فرصت‌های جدید.
با شرایط اقتصادی بهبودیافته در کشورهای آمریکای شمالی که چشم‌انداز رشد را امیدوارکننده کرده است، بیمه‌گران اموال و حوادث باید چندین طرح تحول راه‌اندازی نمایند تا الگوهای عملیاتی ماندگاری ایجاد نمایند.
نتیجه آن که بازار بزرگ بیمه جهان مانند بیشتر بازارهای پیشرفته، رشد خفیفی را در سال‌های اخیر تجربه کرده است. بیمه‌گران زندگی، به‌دلیل نرخ پایین بهره و رقابت فزاینده، علاقه خود را نسبت به مشتریان آمریکایی از دست داده‌اند. بیمه اموال و حوادث با یک نرخ تک‌رقمی پایین رشد کرده است و بیشتر این رشد، مرهون رشته‌های خودرو است. بیمه سلامت به رشد خود ادامه می‌دهد. بخش بازرگانی با فضای قیمت‌گذاری ضعیف و حاشیه‌های پایین و مستمر، دست و پنجه نرم می‌کند. با وجود این چالش‌ها، بیمه‌گران می‌توانند از طریق تقویت ارزش پیشنهادی اصلی و استقبال از فن‌آوری‌های جدید، رشد را زنده نموده و پایدار نگه دارند.