گردشگری بین المللی

گردشگری بین المللی در طی سال های اخیر بیش ترین توسعه را در خود داشته است. که عوامل بسیار زیادی در این روند دخیل و  موثر بوده اند از توسعه حمل و نقل و پیشرفت تکنولوژی گرفته تا مد شدن گردشگری بین المللی همگی در طی چند دهه اخیر بسیار تاثیر گذار بوده اند.

گردشگری بین المللی : مد شدن گردشگری

مد شدن سفر های خارجی، نشانه افزایش اگاهی  و اطلاع عمومی هست. تبلیغ سفر از طریق رسانه ها از جمله روزنامه ها، مجلات، رادیو و تلویزیون و همچنین تبلیغات خود صاحبان گردشگری، اگاهی مردم از مناطق دور دست دنیا را بیشتر کرده است. طراحی، چاپ و توزیع تصاویر زیبا و خارق العاده از سایر کشور ها، به طور مستقیم، تجربه و اوقات خوشی که چنین مقاصدی می توانند با خود به همراه داشته باشند را تبلیغ می کنند.

مشکلی که در حال حاضر بسیاری از مقاصد و تفریحگاه های داخلی با ان رو به رو هستند، درک این مطلب توسط گردشگران بومی است.که مکان های خارجی تجربه ای را به آنان ارائه می نمایند که می تواند از بسیاری جهات بهتر از مشابه آن تجربه در درون کشور مبدا باشد.حال این تجربه می تواند لذت بردن از مکان های تفریحی متفاوت و مکان هایی که از نظر فرهنگی، تاریخی و یا سیاسی اهمیت خاصی دارند.

امادگی گردشگران و سهولت سفر خارجی

گردشگران امروزه امادگی بیشتری برای مسافرت خارجی دارند. چرا که با تغییراتی که در صنعت گردشگری و از آن وسیع تر در بطن اقتصاد و جامعه به وجود امده، سفر های خارجی به فرایند بسیار اسان تر از گذشته تبدیل شده است. این تغییرات عبارتند از :

  • بالا رفتن سطح تحصیلات و اموزش بهتر کارکنان صنعت مهمانپذیری
  • تشریفات مربوط به سفر مانند گمرگ، بازرسی، پذیرش در فرودگاه ها و غیره به سرعت در حال کاهش و استاندارد شدن هستند و مردم نیز با ان ها اشنایی بیشتری دارند
  • سیستم های رزرواسیون رایانه ای، امکان دستیابی سریع به اخرین اطلاعات مربوط به پرواز های محل سکونت و تور های تفریحی و همچنین رزرو سریع امکانات مورد نظر را فراهم می آورد.
  • کارت های اعتباری در کل جهان معتبر هستند، خرید و معاملات مالی را آسان کرده اند و نیاز به حمل ارز را به حداقل رسانده اند.
  • استاندارد شدن خدمات اقامتی و سایر خدمات در هتل های بین المللی، رستوران های زنجیره ای و شرکت های کرایه اتومبیل- احساس غربتی را که ممکن است سفر خارجی به همراه داشته باشد کاهش می دهد.
  • ارتقا سیستم مخابرات، تماس با خانه را در حین سفر برای گردشگران اسان تر از گذشته کرده است.