گردشگری فرهنگی در یونان

گردشگری فرهنگی در یونان : دشمن دیروز میزبان امروز

گردشگری فرهنگی در یونان بدین منظور است که حتی اگر به قصد گردشگری فرهنگی هم نرفته باشید و همچنین هدفی جز تفریح و لذت نداشته باشید ، این کشور آنفدر از لحاظ فرهنگی، فلسفه  و علم و دانش  بزرگ است  که  تمامی  این علوم در دیوار ها و مقبره های تاریخی اش اشکار و واضح  است و خود را به هر گردشگری نشان می دهند. یونان مقصدی دلپذیر برای عشاق تاریخ و فرهنگ و مکانی ایده ال برای استراحت در سواحل ماسه ای و افتاب گرفتن است.

غربی ها این کشور را مهد زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی های المپیک و علوم سیاسی می دانند. با سفر به یونان خود را در میان افسانه هایی خواهید یافت که بار ها آن ها را شنیده اید. یوان علاوه بر اثار باستانی، سواحل شگفت انگیز و فرهنگ غنی خود، با غذا های لذیذ خود هر گردشگری را به وجد خواهد آورد.  گردشگران علاوه بر بازدید از آتن می توانند جزایر زیبای اطراف آن را نیز دیدن کنند.

گردشگری فرهنگی در یونان : آتن پایتخت دموکراسی

با بازدید اتن، در جای پاهای اندیشمندان بزرگی که دموکراسی، فلسفه و تئاتر را بنا نهادند قدم خواهید گذاشت. به خاطر همین است که گردشگری فرهنگی در یونان بیش از سایر انواع گردشگری خود را نشان می دهد.منطقه تاریخی این شهر یک موزه روباز است. اما چیزی که نباید در این شهر از دست داد غذا های لذیذی است که طعم آن ها را تا مدت ها زیر دندان های خود حس خواهید کرد.

اکروپلیس:

اکروپلیس به نوعی نماد آتن و یونان است، این مکان یک  تپه سنگی در قلب شهر آتن است که سه معبد باشکوه متعلق به پنج قرن قبل از میلاد، ویژگی برجسته آن به شمار می رود. معبد زئوس، پارتنون و نایک وارکیتون .

زیباترین و جالب ترین معبد، پارتنون نام دارد که با ۵۸ ستون سنگی، سنگ فرش های زیبا و کتیبه های متعدد تزیین شده است. برای بازدید از اکروپلیس حداقل باید یک  روز  وقت خود را خالی نگه دارید.

جزیره میکونوس:

میکونوس یکی از باشکوه ترین جزایر گردشگری یونان به شمار می رود. این شهر به خاطر بوتیک ها، هتل های خوب، رستوران هایی با غذای دریایی درجه یک و سالن های موسیقی زنده  مورد توجه گردشگران همیشگی قرار گرفته است. این جزیره پاتوق ستاره ها و سلبریتی ها بین المللی است. یک فرودگاه، کشتی و قایق های تفریحی میکونوس را به آتن ، پیره و رافینا متصل می سازد.

سوغاتی معروف یونان:

صندل های چرم دست ساز به سبک یونانی، عسل یونانی، تسبیح و گردنبند های سنتی، محصولات روغن زیتون مانند صابون، دارو، لوازم بهداشتی و ارایشی، جواهرات با طرح و الگو های یونانی و تخت  نرد یونانی از مشهورترین سوغات های این کشور است.