گردشگری و انواع مختلف گردشگری

گردشگری و انواع مختلف گردشگری : گردشگری یک راه موثر برای دیدن جهان است، تجربه فرهنگ های جدید و ملاقات با افراد جدید  شگفتی های زیادی را به همراه خواهد داشت که لذت بخش است. با این حال، بسیاری از گردشگران، اهداف دیگری را در سفر ها دنبال می کنند که با خوشحالی و جذابیت  بازدید از یک مکان جدید ارتباطی ندارند. گردشگری انواع متفاوتی دارد  که سعی می شود در ادامه به صورت خلاصه  توضیح  داده شود، که چرا گردشگران مقصد خاصی را انتخاب می کنند و  موارد مورد انتظار آن ها چیست.

گردشگری مسافرتی:

گردشگری و انواع مختلف گردشگری

شاید  بیشترین  نوع گردشگری همان  مسافرتی است که اکثر مردم  دوست دارند. آن هم گردشگری تفریحی است. این در مورد زمانی است که مردم برای تفریح و تجربه متفاوت از محل زندگی خود به مکان دیگری می رود. تا هم ارامش بگیرند و هم لذت ببرند. سواحل ، پارک های تفریحی و سایر تفرجگاه ها بیشترین مکان های پر بازدید را برای گردشگران تفریحی رقم می زنند.

گردشگری فرهنگی:

اگر هدف بازدید از یک مکان خاص، شناخت تاریخ و فرهنگ آن باشد، این نوع گردشگری به عنوان گردشگری فرهنگی شناخته می شود. گردشگران ممکن است نشانه های مختلف یک کشور خاص را مشاهده کنند یا ممکن است  تصمیم به بازدید از   یک منطقه داشته باشند. آنها همچنین ممکن است در فستیوالها و مراسم  های مختلف شرکت کنند تا بتوانند درک درستی از مردم، باورهای آن ها و شیوه های  زندگی آن ها داشته باشند.

  گردشگری طبیعت:

برای گردشگرانی که می خواهند حیات وحش را ببینند و یا به دنبال لذت بردن در میان طبیعت هستند،  بدان،  گردشگری طبیعت می گویند. اکوتوریسم و ​​سفرهای طبیعت همه بخشی از این نوع گردشگری هستند. برای مثال، تماشای پرنده یک فعالیت است که گردشگران طبیعت مایل به انجام آن هستند. آنچه این نوع گردشگری را نشان می دهد این است که از نظر محیط زیست مسئولیت بزرگی دارد  و برای جامعه محلی، عملی سودمند است.

گردشگری ورزشی:

امروزه بسیاری از افراد  شرکت کننده  در زمینه تور های گردشگری نیازمند جوان سازی روح و روان  خود هستند. بنابراین، آنها به سفرهایی می پردازند که روح و روا ن شان  را تازه می کنند. این نوع گردشگری لذت بخش  است و معمولا شامل کارگاه های یوگا می باشد که کشور هند میزبان این نوع گردشگری است. گردشگری ورزشی  مکان هایی را که برای یک مرکز ورزشی خاص شناخته می شوند،  را هدف قرار می دهد. به عنوان مثال، اسکی  یک نوع گردشگری ورزشی است. همچنین در این زمینه از گردشگری، کسانی   که به بازدید از  بازی های همگانی می روند تا یک نمایش ورزشی مانند بازی های المپیک، جام جهانی فیفا و دیگر بازی ها  را ببیند جز این دسته از گردشگران قرار می گیرند.