گردشگری چیست

گردشگری چیست : گردشگری فعالیت  افرادی است که به مدت بیش از یک سال متوالی مسافرت می کنند و در مکان های خارج از محیط معمول خود برای اوقات فراغت، کسب و کار یا سایر اهداف  به  سیر و سیاحت می پردازند.

گردشگری یک صنعت پویا و رقابتی است که نیازمند داشتن  توانایی  لازم جهت انطباق با نیازها و خواسته های گردشگران است، زیرا رضایت  گردشگران، ایمنی و بهره وری  از شروط  لازم در زمینه کسب و کار گردشگری است.

گردشگری برای لذت بردن  یا کسب و کار  از سفر است؛ همچنین تئوری و عمل گردشگری  جهت جذب  کسب و کار ، پذیرش و سرگرمی گردشگران و کسب و کار تورهای عملیاتی  جز تمهیدات اصلی گردشگری  می باشد. گردشگری ممکن است بین المللی  یا در داخل کشور  صورت بگیرد.که  دو مورد اصلی از گردشگری عبارتند از:

گردشگری چیست

گردشگری: گردشگری برون مرزی

گردشگری برون مرزی از تفریحاتی  است که اکثرا با آن آشنا هستند. این  گردشگری شامل افرادی می شود که  مثلا از بریتیش کلمبیا به سایر  کشور ها ، سرزمین ها یا  قاره ها می روند. به عنوان مثال، رفتن به هاوایی برای تعطیلات  نوعی از گردشگری خارج از کشور است. در بازار جهانی برای جذب گردشگران از ایالات متحده، ژاپن، آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر رقابت می کند. این صنعت همچنین کمپین های بازاریابی را با هدف جذب مسافران از سایر نقاط  جهان راه اندازی کرده اند.

گردشگری چیست

گردشگری درون مرزی

توریست هایی که از مکان های دیگر،  از همان کشور به نقطه ای دیگر مثلا به  کلیسا  یا یک مکان مذهبی دیگر می روند ، گردشگران  درون مرزی نامیده می شوند.  این مورد هم یکی از موارد معمول گردشگری می باشد که خود ما و سایرین بسیار انجام می دهیم و سفر می کنیم تا نقاط دیگری از کشور خود را ببینیم و لذت ببریم.

گردشگری چیست

اهمیت گردشگری

گردشگری مقادیر زیادی درآمد و سود  را به یک اقتصاد محلی  انتقال می دهد. بدین  صورت که مبلغ قابل توجهی در قبال کالا ها و خدماتی که به گردشگران ارائه می شود رونق قابل توجهی را هم با خود به ارمغان می اورد. طبق اماری که در سال ۲۰۱۱ اجام گرفت چیزی حدود ۳۰ درصد از تجارت جهانی و ۶ درصد کل صادرات کالا و دیگر خدمات مربوط  به صنعت گردشگری می شود.

صنایع خدماتی که  گردشگری  از آن بهره مند  می شود  شامل خدمات حمل و نقل (مانند خطوط هوایی، کشتی های کروز، قطارها و تاکسی ها) هستند. خدمات مهمان نوازی (مانند سیستم  اقامت از جمله هتل ها و استراحت گاه ها)؛ و محل های سرگرمی (مانند پارک های تفریحی، رستوران ها، کازینو ها، مراکز خرید، محل های موسیقی و تئاتر) می باشد که علاوه بر این  موارد  کالاهای خرید شده توسط گردشگران، حت عنوان سوغاتی، هم جز صنایع خدماتی گردشگری محسوب می شود.